CZ
info@diagonalsc.cz
+420 474 531 031
Prevence
Poskytujeme preventivní péči pro celou rodinu. Ideální je, pokud nás navštívíte 2x ročně, abychom mohli odhalit i začínající potíže dříve, než o nich vy samy budete vědět.
Dentální hygiena
Jediný způsob, jak předcházet onemocněním zubů a dásní, je dodržovat zásady správné dentální hygieny. Tuto dovednost se musíme učit a trénovat, a to nejlépe pod odborným dohledem dentální hygienistky. Ta Vám vybere vhodný kartáček a nacvičí s Vámi ideální techniku čištění. Ve své ordinaci také provádí profesionální čištění zubů zahrnující odstraňování zubního kamene, plaku a pigmentací na povrchu zubu, pískování a bělení zubů bělení zubů. Zuby jsou po návštěvě čisté, na pohled světlejší a na pohmat hladší. Jak dlouho vydrží čisté je zcela individuální a záleží na následné ústní péči pacienta. Pravidelné návštěvy u dentální hygienistky snižují riziko výskytu zubního kazu a vzniku onemocnění parodontu.
Bělení zubů
Preferujeme metodu domácího bělení, ta spočívá v použití speciálních nosičů a bělících gelů převážně během spánku. Nosiče jsou vyráběny každému pacientovi na míru dle zhotovených otisků čelistí. Bělící kúra vedená dentální hygienistkou nepoškozuje zubní sklovinu. Všechny potřebné informace o použití a péči o zuby během i při bělení Vám rády sdělí naše dentální hygienistky.
Ošetření zubního kazu
Zubní kaz ošetřujeme převážně kompozitními (bílými) výplněmi. Jsou nejen estetické - v ústech je jen těžko najdete, ale mají i lepší mechanické vlastnosti než amalgám (při střídání teplot v důsledku konzumace chladných nebo horkých pokrmů se amalgám smršťuje a roztahuje. V zubech tyto změny objemu vytvářejí nebezpečné prasklinky. Pokud je destrukce zubu rozsáhlejší, je vhodnější vyrobit výplň mimo ústa v laboratoři. Takovým výplním říkáme inleje nebo onleje.
Ošetření kořenového kanálku (Endodoncie)
Pokud dojde k zánětu nebo odumření zubní dřeně, je nezbytné pečlivě vyčistit a vydezinfikovat vnitřek kořene a následně ho vyplnit vhodnou hmotou. Jedná se o velice náročnou činnost! To jak se procedura povede, rozhoduje často o budoucnosti celého zubu. Ošetření provádíme pod mikroskopem podle klinicky ověřených postupů. Dbáme na vaše bezpečí, proto na zub vždy nasazujeme speciální gumovou „roušku“, tzv. Kofferdam, který zabrání kontaktu dutiny ústní s desinfekčním roztokem nebo kořenovým nástrojem. Ošetření kanálku se snažíme dokončit v jedné, maximálně ve dvou návštěvách, což zlepšuje pravděpodobnost úspěchu.
Estetická stomatologie
Estetická stomatologie - existuje mnoho způsobů, jak změnit detail, a tím dosáhnout velké změny. Často stačí zuby vybělit, opískovat, vyměnit zbarvenou starou plombu nebo korunku. Někdy je ale nutné změnit vše. Potom je nutné zainteresovat více oborů a většinou i lékařů – ortodontistu, parodontologa, chirurga a protetika.
 
Estetická stomatologie
Estetická stomatologie
Estetická stomatologie
Protetika (Zubní náhrady)
Při zhotovování zubních náhrad- můstků, korunek a faset se snažíme o maximální šetrnost k zubům. Používáme takové materiály a postupy, které umožňují minimální preparaci zubů.
Parodontologie
Nabízíme ucelený systém péče o vaše dásně. V těsné spolupráci s dentálními hygienistkami provádíme diagnostiku a léčbu nejčastějších chorob – zánětů dásní a parodontózy. Také jsme schopni korigovat atrofické změny na dásních- tzv. odhalené krčky.
Chirurgie
Provádíme široké spektrum stomatochirurgických zákroků jako jsou: extrakce silně poškozených zubů nebo kořenů, komplikované extrakce zubů moudrosti, odstranění cyst, resekce kořenových hrotů, doplnění objemu kosti před implantací. Dále odstraňujeme nežádoucí útvary na sliznicí dutiny ústní nebo na obličeji. Klademe důraz na maximální bezbolestnost prováděných výkonů, proto jsou všechny zákroky zajištěny kvalitní lokální nebo svodnou anestézií.
Zubní Implantáty
Pomocí zubních implantů dokážeme řešit absenci jednoho i více zubů. Před zákrokem je nutná konzultace, kdy provedeme podrobnější vyšetření a vysvětlíme vám postup léčby.
Ošetření dětí
Rádi ošetříme i naše nejmenší pacienty, u kterých se zaměřujeme hlavně na prevenci vzniku zubního kazu a na osvětu rodičů. U dětských pacientů jsou klíčové preventivní prohlídky po půl roce, jen tak lze zachytit i malý kaz a jednoduše ho opravit. Dočasné zuby jsou velice důležité hned z několika hledisek - kromě funkce kousání a rozmělňování potravy mají výraznou funkci při řeči, kdy se dítě učí správně vyslovovat. V neposlední řadě udržují místo pro správné prořezání stálých zubů. Určitě nelze opominout i krásný úsměv spokojeného dítěte. Dítě si od útlého věku zvykne na prostředí zubní ordinace, na zubního lékaře a následně pak mnohem lépe spolupracuje pokud je nutné zubní ošetření.